Můj příběh

Jsem fyzioterapeutka s mnohaletou praxí a má práce se stala mým posláním. Učím lidi, jak se pomocí správně vedeného pohybu zbavit bolesti.

Mé tělo se hýbe a to bezbolestně a to je úžasné.

Má práce mi dala do rukou návod jak uzdravit své tělo. Je až neuvěřitelné jak málo stačí k nápravě a to mě denně nepřestává fascinovat. Lidské tělo zná odpověď, nikdy nám nelže, prozradí, co si myslí, zná naše pocity a včas nás varuje.

Ale vždycky to tak nebylo.

Mé problémy začaly už v pubertě a to mou vlastní skoliózou a špatným držením těla. Tenkrát jsem se tuto diagnózu dozvěděla od svého ortopeda se slovy „Jo holka, musíš cvičit“. Dostala od něj papír se cviky na doma. Nebyl mi tehdy doporučen žádný odborník, který by mě naučil ty správné cviky a řekl, co mám dělat a nedělat.

Takže jsem tehdy pro jistotu nedělala nic.

Teď už vím, že jsem udělala dobře. Ty cviky totiž byly špatné a mou skoliózu by ještě zhoršily.

Díky své lásce ke sportu a aktivnímu životnímu stylu, mě osud přivedl až ke studiu fyzioterapie. Studium mi dalo skvělý start, start začít přemýšlet nad fungováním lidského těla. Přišla jsem do styku s mnoha rehabilitačními metodami, ale nic mi nedávalo odpověď, nic pro mě nebylo tak ucelené, abych se zbavila svých bolestí, které se postupem věku přidávaly. Vše bylo jen izolované a jednostranné, nemělo to žádnou celostní logiku.

Stále jsem nevěděla, jak mám pomoci svému tělu?

A jak mám teprve efektně pomoci svým pacientům?

Byla tu spousta otázek. Mé tělo začínalo víc a víc bolet!

Byla jsem zoufalá a zároveň unavená z toho, jak moc musím nad problémy svých pacientů přemýšlet, kolik mi to bere energie.

Že neznám pohybové souvislosti, ale vždy jen malé útržky nějakých postupů, které měly krátkodobý efekt. Tak krátkodobý, že za pár měsíců byl pacient zpátky v ordinaci. Nezvládala jsem plnohodnotně ošetřit 16 lidí denně a navíc mě doháněl k šílenství český systém zdravotnictví. Tak málo času, na tolik lidí. Byla jsem z toho doslova otrávená a hledala cestu. Cestu, která by byla efektnější a dlouhodobější.

Abych svou dobrou prací motivovala sebe a své pacienty.

PODAŘILO SE!

Nastal velký zlom v mé kariéře.

Začala jsem úplně jinak přemýšlet nad celým lidským tělem, najednou to mělo svou logiku a své souvislosti. Do rukou se mi dostal pohybově terapeutický koncept Spiraldynamik® . Psal se rok 2008. Koncept mě natolik fascinoval, že následovaly další rozšiřující nástavbové vzdělávací kurzy. 

Má práce s pacienty se už ubírala jen tímto směrem.

A co na tom celém bylo TO nejúžasnější?

Začalo se měnit mé tělo. A přestávalo bolet.

Připadala jsem, si jako když loupu cibuli. Od ošklivé slupky, až po šťavnatý střed. Naučila jsem se opět vnímat a cítit své tělo. A skrze to i prociťovat a vést koordinovaně správný pohyb. Mé tělo není dokonalé, ale hýbe se a to bezbolestně a já se cítím skvěle!!!

To vše mi do mé praxe dalo mnoho.

Vše, čím jsem si prošla sama na sobě, jsem začala aplikovat na svých pacientech a výsledek byl naprosto úžasný.

Na druhé návštěvě jsem se zeptala „Jak Vám je?“, odpověď byla „O hodně lepší! Cítím, že je to na správné cestě“

Bez čeho to ale nešlo???

Bez vlastní aktivity a bez cvičení.

Dnes už mám za sebou 10 let praxe fyzioterapeutky a 8 let práce se pohybovým konceptem Spiraldynamik®. Lidské tělo mě nepřestává fascinovat a překvapovat.

To vše Vám chci předat ve svém e-booku.

A proč to dělám touto formou?

Chci Vám ušetřit tu dlouhou cestu hledání, co jsem absolvovala já. Jelikož si vážím Vašeho času a peněz, které můžete věnovat něčemu, nebo někomu jinému.

Chci, abyste měli radost z bezbolestného pohybu stejně jako já.