Proč jsem začala psát svůj blog? Protože nikdy není pozdě…

Když jsem před 8 lety přišla za kurz Spiraldynamik® Basic Med, tak jsem rozhodně netušila, jak mi tenhle koncept změní život. Jak mi od nuly překope celý můj pohled na lidské tělo. Že ho konečně pochopím, naučím se ho vnímat, zbaví mě bolesti a dá mi návod jak pomoci sama sobě a hlavně budu vědět, jak mám pomoci mým pacientům.

Mé tělo zažilo evoluci.

A jak?

No, velmi jednoduchým a hlavně rychlým způsobem.

Uvedu celkem čerstvý příběh jedné mladé 30. leté ženy, která přišla jako poslední zkusit fyzioterapii. A když se to nepovede, tak že jí odeberou první žebro. Šlo dle lékařů o útlak pažní tepny, který jí způsoboval mravenčení a bolesti pravé ruky.

Šílené co? Pro mě teda bylo!!!

Stačilo rozhýbat horní hrudník, uvolnit šíjové svaly, navést správný pohyb horní končetiny, říct jak má stát a brát věci do rukou v práci a bylo. Stačily 3 terapie a problémy ustupovaly. Nakonec jí žebro zůstalo a operace se samozřejmě nekonala.

Nebo starší žena, která od mládí měla problémy s hallux valgus (vbočený palec na chodidle). Byla nachystaná na operaci a v mezi čase se chtěla naučit cviky, které bude moci cvičit po operaci. Během pár terapií se naučila cviky a palec se natolik zlepšil, že jí přestal vadit v botě a hlavně jí přestal bolet. Z operace nakonec sešlo.

Nebo pán středního věku, který sice sportoval (běh, posilovna, šerm), ale stejně pravidelně končil na infúzích a lécích na bolest. Co jsem mu poradila?

Jak má správně napřímit své tělo.

To totiž spousta lidí vůbec neumí! A to stačí!

Tělo nám totiž správně funguje jen za předpokladu, že je napřímené. A když napřímené není, tak spousta svalů přestává mít svojí 100% aktivitu, pružnost a elasticitu.

Pohyb se stává neekonomickým, takže časem vznikne přetížení a bolest.

Nejde o žádné dlouhé cvičení, se kterým musíte počkat, až přijdete večer domů z práce a budete moci vytáhnout karimatku a konečně si zacvičit. Ruku na srdce.

Kdo na tohle má v dnešní době čas?

Znáte to, brzké vstávání, výprava dětí do školy, honem do práce, tam spousta práce, pak rychle domů, pro děti, nakoupit, uvařit, udělat úkoly, dát děti spát a pak možná přijde čas na Vás. Pokud máte sílu?!

Náprava je možná pomocí krátkých minutových cviků, kterými kdykoliv přes den připomenete svému tělu správný pohyb a nastavení, které je pro něj fyziologicky přirozené.

A proto jsem začala psát svůj blog.

Chci Vám ukázat, že to jde i bez zdlouhavého a nezábavného cvičení.

Že to jde i bez operací, které jsou bohužel mnohdy doktory doporučovány a jsou tedy také mnohdy úplně zbytečné.

Chci, abyste měli radost z bezbolestného pohybu,

stejně jako já.

S radostí a úsměvem Jana 🙂

SAM_0450

Jana Ďurdíková
Jsem fyzioterapeutka s mnohaletou praxí a má práce se stala mým posláním. Učím lidi, jak se pomocí správně vedeného pohybu zbavit bolesti. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře